Olyan aranyos, a lányok elmentek megmérni a Duna hőmérsékletét. Be is olvasták, hogy x egész y tized fok. Tized...
Ilyen "hőmérőt" vittek:
A gyártó pontosságot, tűréshatárt nem ad meg, azaz gondosan elhalgatja, mert egyébként a használati utasításban minden más megvan. Például az is, hogy a doboz szép fehér.
Egyszer régen összevásároltam kíváncsiságból ezekből egy csomót. Pont ezt a típust még nem próbáltam, de hasonlókat igen és azt tapasztaltam, hogy ebben az árkategóriában olyan plusz-mínusz 1 és 3 fok körül van a pontosság. Ha kiírja, hogy 21 fok van könnyen lehet, hogy valójában 24 az a 21, ami azért különösen vicces, mert ekkora különbséget már érezni is lehet.
Ülsz a szobában, hmmm... és pontosabban megmondod, hogy hány fok van, mint a digitális hőmérő. Csúcs!
Szóval ja, lányok! Az, hogy egy kütyü kiírja, hogy tized fok az nem jelenti azt, hogy tized fokos pontosságú a mérés. Ha meg nem tudjuk, hogy mennyi a műszer pontossága, az meg nem mérés.
Nekem a léghőmérsékletre ilyen eszközöm van:
Játékszer, de legalább megadják, hogy 1 Celsius a pontosság. Szóval ez csak levegőt mér, a pontossága sem elég Dunát mérni, de legalább megadták, hogy mekkora a pontosság. Nem villognék vele, arra van, hogy ha izzadok, akkor megnézhetem velem, hogy miért van melegem. Öregszem, vagy tényleg meleg van?
Ha valóban tized fokokat akar beolvasni valaki egy Youtube videóban, ha a Paksi Atomerőművel akar vitatkozni, akkor mélyebben a zsebébe kell nyúlnia. Olyan 5,000 forint helyett inkább 80,000 - 300,000 forintot, kell a műszerre költeni. Hitelesített, kalibrált műszert kell venni.
Főleg, ha kötözködni akar. Ha be akar ugatni, hogy a Paksi Atomerőmű csal, hazudik. Merthogy elhiszem én, hogy hazudnak, hogyne, lehet, kell is szorongatni őket, hogyne, be is kell szólni, persze. De akkor most már menjetek ki és mérjétek meg hány fokos az a rohadt víz, mert ez így gáz!
P.S.: Érted, gáz... nem víz, hanem gáz. Nagyon szellemes vagyok. :)